Online platby nová verze - odstávka 02.09.2021

Vážení zákazníci,


rádi bychom vás informovali o plánované krátké odstávce modulu online plateb z důvodu uvolnění nové verze.


Kdy: ve čtvrtek 02.09.2021

Odhadovaná délka odstávky je 60 minut. Během servisní odstávky nebude možné používat online platební modul. Veškerá plánovaná automatická stažení plateb se provedou po dokončení odstávky. Nově bude možné v systému u rezervace vidět, zda je platba plánovaná automaticky a kdy ji systém provede. Plánovaná automatická platba je označena jako "Billing aktivní".


V modulu online plateb dochází ke změnám a to hlavně:

1. nově bude možné použít část předautorizované částky a vytvořit z části zálohu (DPP),

2. v systému jsou nově umožněné jen celé vratky (refund na 100% částky původní platby), nově nebude možné provádět částečné vrácení částky. 

3. přidáváme možnost příznaku vratky (refund) "Chargeback", takto označená vratka provede storno platby pouze v HotelTime a dále nezasílá příkaz k vrácení platby přes modul online plateb. Tuto funkci použijete v případech, kdy byla stažená platba vrácena jinak (např. vyřízením reklamace platby nebo jiným způsobem).


Zrušení předautorizace je systémově umožněno, nicméně k faktickému uvolnění částky na účtu hosta dochází až po zapracování finální bankou držitele karty. Doba zpracování se u různých bank liší, proto může docházet k prodlevě.

 

Příjemné užívání systému přeje tým zákaznické podpory HOTELTIME SOLUTIONS

Login or Signup to post a comment