4.5.26 HotelTime nová verze a konec roku

Vážení zákazníci,


blíží se závěr roku a my bychom vám rádi poskytli pár informací k nadcházejícímu odbobí a chystané nové verzi.

Změna DPH s pravděpodobnou účinností od 1. ledna 2024.
Podrobnosti ke změně DPH naleznete zde. Změna DPH bude vyžadovat vaši minimální součinnost a to zejména kontrolu nastavení služeb po automatické změně. Plánujeme, že změnu nastavení provedeme 2. ledna 2024 a plošně přepočítáme rezervace do budoucna. Změnu DPH s podrobným popisem a návodem pro kontrolu budeme zasílat v průběhu prosince. Nedoporučujeme provádět ruční změnu DPH u budoucích rezervací a to hlavně s přihlédnutím na případné propojení na Channel Manager systém.

Uzávěrky roku 2023

S blížícím se koncem roku bychom vám rádi připomenuli úkony spojené s koncem roku, podrobnosti najdete zde. První pohyb bude v nové pokladní knize a v knize dokladů po konci hotelového dne 31.12.. Vzhledem k chystané změně DPH lze u hotelových účtů vyúčtovat přebydlující rezervace k 31.12., další účty pak vystavit nejpozději 1.1.2024 než dojde v systému k plošné změně DPH. Převod hotovosti mezi pokladnami provedete kdykoliv počátkem ledna, ideálně samozřejmě hned první směnu v lednu.


Nová verze 4.5.26, kterou budeme uvolňovat tento týden obsahuje mimojiné tyto úpravy:

Externí platby např. Bookolo vouchershop je nově možné uplatňovat ve dvou měnách - EUR i CZK bez ohledu na to v jaké měně je voucher vystavený.
Nově umožňujeme pravidelných export dat adresáře pro účely dalšího zpracování třetí stranou.

Uvolňujeme také první větší balík úprav pro nové štafle skupin, kde nově najdete zlepšené zobrazení skupinových rezervací, jednotlivce seskupujeme dohromady pro lepší přehlednost.


Opravy:

Opravili jsme zadávání nových balíčků, nově už lze balíček založit.

Upravujeme také systémová upozornění na duplicitní email osob nebo IČ firem.

Načítání údajů u celostránkové čtečky Granus prošlo také úpravou, kdy údaje načtené čtečkou budou doplňovat údaje v profilu.
Odstranili jsme potíže s editací některých rezervací sportovišť.
Opravili jsme také možnost udělit hromadný souhlas s GDPR.
Uložení adresy profilu osoby se nyní povede i za předpokladu, že nedojde k vyplnění ulice.

Úspěšný závěr roku přeje zákaznická podpora HOTELTIME SOLUTIONS

Login or Signup to post a comment