4.5.27 HotelTime nová verze a změna DPH

Vážení zákazníci,


v souvislosti se změnou DPH platnou od 1. ledna 2024 zasíláme bližší informace a postup pro změnu DPH v aktualizovaném článku zde. Vytvořili jsme také playlist na našem YouTube kanálu HOTELITME ACADEMY týkající se změn DPH.


2. ledna 2024 v průběhu dne provedeme tyto změny v systému:

1. Dojde k plošné změně nastavení sazby DPH  z 10% na novou sazbu 12% a k plošné změně  sazby DPH z 15% na novou sazbu 21%.
2. Přepočteme všechny rezervace / účty bydlících / stálé účty.


Schválená změna DPH vykazuje některé výjimky, které je třeba ošetřit uživatelsky ručně, například točené pivo, kadeřnické služby, sauna, úklidové služby, palivové dříví a další. Doporučený postup najdete v aktualizovaném článku zde.


Nová verze 4.5.27

Čeká nás pravidelné uvolnění nové verze HotelTime 4.5.27 tento týden, která zahrnuje tyto úpravy:
Nově je možné přidat na proforma fakturu "číslo objednávky" podobně, jako se nyní zobrazuje na faktuře a uzavřeném hotelovém účtu. Pro tento účel vzniklo nové nastavení v Nastavení systému - záložka Účty a doklady.

Zakazujeme nově obnovení rezervace typu Blok ze seznamu smazaných rezervací. Jakmile dojde ke smazání blok rezervace, není možné ji obnovit a je třeba ji případně založit znovu.

V systému najdete nově sazbu DPH 12% jako přípravu na chystanou změnu DPH.

Upravujeme příjem rezervací z Channel Manager Systému tak, aby i v případě zaslání rezervace s nevalidním záznamen k platební kartě, došlo k zápisu rezervace.


Opravili jsme:

Export nájezdů hostů do MS Excel již funguje.

Odstranili jsme také potíže při editacích Concierge kategorií.


Nezapomeňte na uzávěrky roku a postup pro převod hotovosti mezi pokladnami, který najdete zde.

Tento rok vzhledem k chystané změně DPH velmi doporučujeme uzavřít všechny stálé účty roku 2023 a to ideálně do konce hotelového dne 31.12.2023.


Děkujeme vám za přízeň a přejeme mimořádně úspěšný závěr roku 2023!

Zákaznická podpora HOTELTIME SOLUTIONS


Login or Signup to post a comment